Rzeki

Rzeki Związku

Do wód Okręgu PZW Tarnów należy prawy i lewy brzeg rzek.


POBIERZ WYKAZ RZEK

Opis


Rzeka Wisła
Obwód rybacki rzeki Wisła - nr 4
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Raba do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Dunajec.

Obwód rybacki rzeki Wisła - nr 5
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Dunajec do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Wisłoka.


Rzeka Raba
Obwód rybacki rzeki Raba - nr 5
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Raba na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącej do niej rzeki Stradomka do jej ujścia do rzeki Wisła.

Warunki dokonywania amatorskiego połowu ryb na „OS Raba” (rzeka Raba obwód rybacki nr 5) tj. od ujścia rzeki Stradomki do mostu drogowego w Chełmie:

Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania złowionych ryb. Wędkarz nie może posiadać przy sobie, ani w samochodzie, jakichkolwiek ryb. Złowiona ryba musi być w najkrótszym czasie z całkowitą ostrożnością wypuszczona z powrotem do wody.

Połów ryb odbywa się wyłącznie metodą spinningową lub muchową.

Połów ryb odbywa się wyłącznie w porze dziennej tj. godzinę przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca.

Obowiązek stosowania podczas wędkowania przynęt sztucznych uzbrojonych w jeden haczyk lub jedną kotwicę bezzadziorową lub pozbawioną zadziorów.

Dokonujący połowu mają obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka wyposażonego w siatkę bezwęzłową oraz przyrządu do wyhaczania ryb.

Poniżej „OS Raba” tj. od mostu drogowego w Chełmie do mostu kolejowego w Cikowicach zabrania się zabierania złowionych pstrągów potokowych.


Rzeka Uszwica
Obwód rybacki rzeki Uszwica - nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Uszwica od jej źródeł do ujścia do rzeki Wisła wraz z wodami dopływów na tym odcinku.


Rzeka Dunajec
Obwód rybacki zbiornika Czchów na rzece Dunajec - nr 6
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Dunajec na odcinku od osi podłużnej mostu wiszącego w miejscowości Tropie do linii prostej prostopadłej do lewego brzegu rzeki Dunajec przechodzącej przez punkt położony na prawym brzegu rzeki Dunajec w odległości 200 metrów, mierzonych w linii prostej poniżej korony zapory zbiornika zaporowego Czchów wraz z wodami zbiornika zaporowego Czchów oraz wody dopływów na tym odcinku wraz z wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka, z wyłączeniem wód rzeki Łososina od jej źródeł do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącego do niej potoku Białka.

Obwód rybacki rzeki Dunajec - nr 7
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Dunajec na odcinku od linii prostej prostopadłej do lewego brzegu rzeki Dunajec przechodzącej przez punkt położony na prawym brzegu rzeki Dunajec w odległości 200 metrów, mierzonych w linii prostej poniżej korony zapory zbiornika zaporowego
Czchów do linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącego do niej potoku Brzozowianka

Obwód rybacki rzeki Dunajec - nr 8
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Dunajec na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącego do niej potoku Brzozowianka do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Biała Tarnowska

Obwód rybacki rzeki Dunajec - nr 9
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Dunajec na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem
lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Biała Tarnowska do jej ujścia do rzeki Wisła.


Rzeka Biała Tarnowska
Obwód rybacki rzeki Biała Tarnowska - nr 2
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Biała Tarnowska na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącego do niej potoku Kąśnianka do jej ujścia do rzeki Dunajec.


Rzeka Breń
Obwód rybacki rzeki Breń - nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Breń od jej źródeł do ujścia do rzeki Wisła.