Uwalniam okazy !

Akcja "Uwalniam Okazy" staje się coraz bardziej popularna.

Coraz większa ilość wędkarzy sie do niej przyłączyła.

"...Po pierwsze chcemy zachęcić Was do wypuszczania okazów. – Duże ryby – zdaniem Piotra Piskorskiego i części ichtiologów – przenoszą najlepsze geny, są niezwykle cenne w ekosystemie i dają największe szanse na udane tarło i przetrwanie gatunku. To właśnie one dają też wędkarzowi najwięcej emocji i satysfakcji podczas holu, a dzięki ich obecności łowiska stają się atrakcyjniejsze dla moczykijów.

Jeden z naszych redaktorów – Kamil Walicki, przyrównał kiedyś zabicie rekordowej ryby do ścięcia wiekowego dębu i spalenia go w kominku. Zarówno dąb Bartek, jak i wiekowa ryba są pomnikami przyrody i należy o nie dbać! W dzisiejszych czasach jest to wręcz niezbędne! Uwierzcie, że widok odpływającej ryby daje tak samo dużo radości, jak jej podbieranie.

Aby zachęcić Was do wypuszczania okazów, co miesiąc, w każdym numerze „WW”, będziemy przyznawać specjalną nagrodę dla autora najpiękniejszego zdjęcia, na którym łowca uwalnia swoją zdobycz. Dodatkowo zwycięzca otrzyma od nas limitowaną naszywkę „Uwalniam okazy”, której nie będzie można zdobyć w żaden inny sposób!..."

Kliknij aby przejrzeć cały artykuł.